Przestrzeń gastronomiczna z fototapetą

Duża grafika na ścianę może się przydać w dowolnym pomieszczeniu, także w kuchni. To doskonały pomysł na ozdobę. Przede wszystkim dlatego, iż fototapeta może zawierać niemal dowolny motyw. W ten sposób jesteśmy w stanie utworzyć ciekawy i niezwykle unikalny projekt. Fototapeta może zajmować całą ścianę lub tylko wypełniać przestrzeń, którą trudno zająć inną metodą. Co może znaleźć się na fototapecie?

kuchnia - aranżacja
Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysły mogą być zupełnie różne. Wiele zależy od naszej wyobraźni. Oczywiście świetnie wkomponują się motywy kulinarne. Idealnie do przestrzeni gastronomicznej pasują grafiki florystyczne, np. ogródek. Możemy też utworzyć obok lodówki widok z barwnym ogrodem. Poza tym możemy także wybrać obraz, który na pierwszy rzut oka nie komponuje się z kuchnią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać obraz polnej drogi. Ten ostatni pomysł, czerpany z LovingIT może się szczególnie sprawdzić w małej kuchni. Dlaczego?

Nasze postrzeganie można oszukać na wiele sposób. Z tego powodu niektóre barwy są dobrym wyborem w niedużych przestrzeniach, jako że optycznie rozszerzają wymiary. To samo dotyczy grafik przedstawiających otwartą przestrzeń. Jeżeli dysponujesz małą kuchnią, fototapeta przedstawiająca drogę może okazać się świetnym idealnym wyborem. Chociaż kuchnia nie powiększy się fizycznie, w łatwy sposób zlikwidujesz poczucie ciasnoty.

A jak dobrać kolory? Czy fototapeta nie zaowocuje niepotrzebnym bałaganem w przestrzeni kulinarnej? Rzecz jasna, takie ryzyko jest prawdopodobne. Z tego względu warto ograniczyć ozdobność innych elementów, kiedy mamy ozdobną dużą grafikę na ścianę. Warto też dodać, że grafika może być wykonana w wybranym odcieniu, np. w barwach sepii albo odcieniach szarości. W ten sposób pozbędziemy się zbyt dużej liczby odmiennych barw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>